Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalmaya Son!Erken boşalma tüm Amerikalı erkeklerin neredeyse yüzde 30’unu etkiler. En iyi şekilde, cinsel uyarımın bir dakika ya da daha kısa süresi içinde gerçekleşen boşalma olarak tanımlanır. Ayrıca bir erkeğin ereksiyonunun bir dakikadan uzun sürdüğü ama yine de kısa bir süre sonra ya da istenenden çok daha erken orgazma ulaştığı durum olarak da tanımlanır.

Bazı erkekler için erken boşalma seks yaptıkları her seferde olur ancak diğer bazı erkekler için daha düzensiz bir şekilde gerçekleşir. Çoğu erkek kaçınılmaz olarak, hayatlarının bazı dönemlerinde bir ya da iki kez erken boşalma yaşayacaklardır. Eğer ilişkilerinizi ve cinsel keyfinizi olumsuz yönde etkileyecek düzeyde oluyorsa o zaman tedavi aramanın zamanı gelmiştir.

Bizim kültürümüzde erken boşalmanın erkeğin karşı konulmaz heyecanı nedeniyle olduğuna inanmaya başladık. Ancak gerçek odur ki, çoğu erken boşalma suçluluk veya cinsel utanç gibi duygusal faktörlere bağlıdır. Fiziksel kontrol eksikliği tam olarak problem değildir, ama daha çok bu duygusal durumların bir belirtisidir. Aslında, birçok erkek kendi cinsel arzuları ve (örneğin mastürbasyon gibi) cinsel aktiviteleri ile ilgili olarak utanç duyarak büyümüştür.

Erkekler talihsiz bir deneyimler döngüsü ve utanç içinde sıkışabilirler: Bir erkek kendisini mahcup hissedebilir çünkü boşalmaya erken ulaşmıştır ve cinsel utanç ve suçluluk ile delik deşik olur. Bu düşük özdeğer duygusuna ve tüm cinsel deneyiminin gerilim dolu olmasına yol açabilir. Üstelik bu duygular bir dahaki sefere kontrolü kaybetme ve orgazma çok daha erken ulaşma olasılığını da artırır. Cinsel tepkilerinizi yavaşlatmanın ve orgazmı ertelemenin birkaç basit yolu vardır:

Dur ve başla yöntemini kullanın. Cinsel uyarılmanızı 1 ila 10 arasında bir ölçekte düşünün (hiç uyarılmamayı 1 olarak ve cinsel boşalma anını 10 olarak). Eşinizle cinsel aktiviteden ya da önsevişmeden zevk aldığınızda ve 10 ölçeğine doğru tırmandığınızı hissettiğinizde, 5 veya 6 düzeyine geldiğinizde kendinizi durdurun. Hafif öpüşmeler veya genital bölgeler dışındaki yerlere dokunarak (eşinizin sırtına ya da bacaklarına masaj yapmak gibi) yavaşlayın. 2 ya da 3 düzeyine döndüğünüzde cinsel aktiviteye tekrar dönün ve cinsel zevkinizi 5 veya 6 düzeyine getirin. Bu şekilde orgazmı ertelemeyi ve bir şeyleri ağırdan almayı öğreneceksiniz. (Bu tekniği mastürbasyon sırasında kendi kendinize de kullanabilirsiniz.)

Sıkıştırma tekniğini kullanın. Kendinizi geri dönülmez noktaya ulaşmış hissettiğiniz zaman kendinizi durdurun ve penisinizin tabanını baş parmağınız ve işaret parmağınız arasında sıkıştırın. Bazı erkekler bunun sakinleştirici ve boşalmayı yavaşlatıcı etkisi olduğunu görürler. Ancak çok uyarılmış olmadan önce bu tekniği kullandığınızdan emin olun. Eğer orgazmın eşiğindeyseniz yavaşlamak ve kendinizi durdumak için büyük ihtimalle çok geç olacaktır.

Tantrayı deneyin. Tantra size karmaşık ve korkutucu cinsel uygulamalar gibi görünebilir ama tantra gerçekte cinsel aktivite içine ruhun dahil edilmesini sağlar. Diğer bir deyişle ruhsal yöne odaklanmayla sizin ve partnerinizin arasındaki bağlantıya odaklanırsınız. Sizin ve eşiniz birlikte çıplak oturarak ve birbirinizin kalbine elinizi koyarak ruh gözlemi gibi teknikleri deneyebilirsiniz.

Bunun hakkında konuşun. Yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri sadece neler olup bittiği hakkında eşinizle iletişim kurmaktır. Bunun cinsel deneyiminizi mahveden görmezden gelinen aşikar bir gerçek haline gelmesine izin vermeyin. Bir çift olarak bir seks terapistini ziyaret edebilirsiniz veya sadece cinsel kaygınız hakkında sevgilinize karşı dürüst olabilirsiniz ve sonra her birinizin cinsel aktiviteyi her ikiniz için de daha keyifli hale getirebilmek için neler yapabileceğinizi konuşun.

Ayrıntılı bilgi için şu iki kitabı linklere tıklayarak incelemenizi tavsiye ederim: Erken Boşalmak Tercihtir ve Penis Büyütme Tedavisi

Benzer Konular:

Tantra İle Erken Boşalma Tedavisi

Erken Boşalmadan Kurtulmak

Erken Boşalmanın Nedenleri ve Belirtileri

Erken Boşalıyorum Ne Yapmalıyım?

Erken Boşalmayı Durdurmanın 7 Yolu

 

 

Leave a Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir